Péřová zavinovačka v létě

I v létě je potřeba, aby miminko na peřince leželo, protože nedokáže udržet těžiště na celých zádech kvůli tvaru páteře do písmene C. Velmi často je výsledkem pokládání na pevnou podložku stáčení dítěte k jedné straně, které se pak velmi komplikovaně později odstraňuje.

V létě můžete peřinku použít jen jako podložku v zahnízdění. Podložíte miminko plenkami, abyste chránili peří, a cípy peřinky zatočíte. Peří má termoregulační vlastnosti, tedy v zimě hřeje a v létě chladí. Avšak, když budou vedra ke 40 °, potíte se i nazí.
Nebo můžete miminko do peřinky zavinout pouze na usnutí a pak jej rozbalit a cípy zahnízdit. Někdy se ale novorozená miminka tak lekají, že vyžadují zavinutí na celou dobu spánku bez ohledu na roční období, tedy i v létě. Spánek dítěte na peřince bez zavinutí, je mnohem kratší než když je dítě v peřince zavinuté.

Před zavinutím miminka do peřinky v létě peřinku předem vychlaďte – nejprve vysušte a vyvětrejte v průvanu a pak deskou do mrazáku vychlaďte (podobně jako jsou mrazící kostky do mrazících tašek, lze koupit i plochou desku). Desku zabalte do ručníku, aby peří nezvlhlo. Nejprve zabalte desku do peřinky, kde bude posléze zavinuté miminko. Pak položte zavinuté miminko na chladící desku a nechte na ní dítě spát. Toto oceníte ve velmi parných létech.

V létě je potřeba peřinky hodně větrat a proto doporučujeme obě dvě varianty peřinky – set 1 a set 2, které se liší pouze obsahem výplně. Jednu budete mít spíše do kočárku a druhou spíše na doma. V případě nutnosti jednu peřinku déle větrat je můžete substituovat.