Jdi na obsah Jdi na menu

pozvánka pro rodiče - 20. 10. 2016 setkání o Začít spolu v Kuřimi

7. 10. 2016


Vážení rodiče,
 
    moc vám děkujeme za zájem o vzdělávání dětí. Rádi bychom vás informovali o výsledcích dotazníků, stavu iniciativy a hlavně vás pozvali na setkání do Kotelny.

Kolik nás je?
Zájem o inovativní/alternativní třídu projevilo 87 rodin (jedná se celkem o 137 dětí, z toho 48 dětí ve věku 5-6 let). Řada rodin iniciativu opravdu vítá a zároveň nabízí pomoc při její realizaci, za kterou moc děkujeme. Výstupy z dotazníků jsme předali ředitelům i panu místostarostovi.
Jaký je současný stav iniciativy?
Jednáme s řediteli obou škol, kteří jsou změnám otevřeni a zvažují je. Mají k disposici inspirativní materiály, kontakty na ředitele, kteří mají s podobnými změnami zkušenosti, aktivně se zajímají o program Začít spolu. V kontaktu jsme také se zástupci města a aktivními učiteli a řediteli z jiných škol, které jsou pro nás inspirací. Pokud s námi chcete být v kontaktu, přidejte se do naší facebookové skupiny.
A co dál?
20. října chystáme důležité setkání v Kotelně (viz pozvánka níže). Po tomto setkání by se ředitelé měli rozhodnout, zda budou třídy fungující podle programu Začít spolu otevřeny i v Kuřimi. Srdečně vás na toto setkání zveme, podařilo se nám zajistit zajímavé hosty (např. paní učitelku ze zš Vejrostova, která má dlouholetou praxi, paní ředitelku ze základní školy v Deblíně). Na setkání budou i zástupci města a ředitelé obou kuřimských škol. Prosíme vás  o pomoc s propagací této akce - čím více rodičů přijde, tím větší je šance, že se dočkáme reálné změny. Rádi bychom měli alespoň přibližnou představu, na kolik lidí se můžete těšit - prosíme tedy o potvrzení vaší účasti.

2.jpg